top of page

so 24. 2.

|

Šípkové

PULZ ŽIVOTA - Imbolc

Registrace je uzavřena
Další události
PULZ ŽIVOTA - Imbolc
PULZ ŽIVOTA - Imbolc

Čas a Miesto

24. 2. 2024, 11:00 – 20:00

Šípkové, 922 03 Šípkové-Majer, Slovensko

O udalosti

PULZ ŽIVOTA ~ IMBOLC

Práca s hlasom, autentickou kresbou a rytmom podporená kakaovou ceremóniou. Pulz života vznikol, aby pomohol zjednotiť rytmus nášho bytia s rytmom prírody, aby nás priblížil k poznaniu, že sme jej súčasťou. Ak poznáme jej rytmus, je jednoduchšie orientovať sa tom vlastnom. A tak po období ticha, zakuklenia a stiahnutia do vnútra sa pomaly približujeme k prvému nádychu, k návratu svetla do našich životov. Mnohí/é z nás počas zimy opatrovali semiačka svojich skúseností, s ktorými sa stretli počas uplynulého roka. Bilancovali, čo sa podarilo a čo naopak nie, čo už našu pozornosť nepotrebuje a čo ňou chceme v horizonte najbližších období vyživovať. Akýkoľvek je tvoj príbeh, tento deň je tu pre teba.

Spoločne vytvoríme priestor, v ktorom bude možné:

~ spojiť sa s tichom pomocou vedených meditácií,

~ vnímať kvalitu ticha ako základ pre prácu s hlasom/zvukom, pretože zvuk z ticha vzniká a aj sa do neho navracia,

~ zamyslieť sa a stelesniť, čo si pre seba a pre komunitu v nasledujúcom období prajeme,

~ z takto vyživeného vnútorného priestoru zadefinujeme svoje vízie, v ktorých sa ako skupina

~ kruh vzájomne podporíme.

S týmito a mnohými ďalšími témami, ktoré vyvstanú, sa budeme počas spoločnej niekoľko hodinovej cesty stretávať prostredníctvom nášho hlasu. Hlasové techniky, s ktorými budeme pracovať vychádzajú zo psychologickej praxe, sú kombináciou práce s hlasom a telom. Umožňujú dosiahnuť hlboké zmeny v prežívaní a nájsť v hlase zdroj poznania. Dotýkame sa nimi uvoľnenia, úprimnosti, pocitu komunity, radosti aj ponoru, nášho vnútorného vedenia a zdrojov, z ktorých môžeme čerpať, keď sa vrátime späť do bežných životov. V neposlednom rade nám tiež pomáhajú pri používaní hlasu v hovorenej reči či speve. Priestor otvoríme kakaovou ceremóniou s Miškou Tiškovou (Cacaohealing ceremony). Na proces sa naladíme autentickým tvorením, ktorým nás prevedie Renátka Hazáková (Duša moja). Autentická tvorba bude aj integráciou našej celodennej cesty. Stelesneným rytmom tohto dňa bude perkusionista a facilitátor Ondrej Križan. Práca s hlasom ako sondou do nášho vnútra a vzájomného prepojenia je parketa Mirky Krónerovej.

Kto vás bude sprevádzať?

Mirka Krónerová

Mirka vo svojom prístupe kombinuje odborné vzdelanie vo fungovaní ľudskej psyché s poznaním liečivého potenciálu nášho hlasu. Hudbu, spev a hlas vníma ako inštrumenty tvorby vnútornej harmónie a oživovania ľudskej duše. Je facilitátorkou hlasových workshopov ZNEJ - Nechaj sa viesť svojim hlasom, kde sa hlas stáva našim sprievodcom - vo vnútornom svete a prežívaní a tiež v kontakte so svetom vonkajším. Mirka je absolventkou štúdia psychológie, výcviku v metóde SoundWork - zvukovo - telesný terapeutický systém a mnohých ďalších odborných vzdelávaní a zážitkových seminárov týkajúcich sa práce s hlasom ako nástrojom sebapoznania a sebarozvoja (Shai Dayan, Nessi Gomes, Olga Lydia Kozlowska a ďaľší). Je tiež hudobníčkou a speváčkou.

Ondrej Križan

Ondrejova rola bude dotváranie rituálu rytmom rôznych bubnov. Svoj cit pre podporu skupinových procesov bubnovaním si vytvoril pri dlhoročnom sprevádzaní medicínskych ceremónií, kirtanov, svadobných a oddávacích rituálov, hlasových a pohybových workshopov či sound journeys. Je hudobníkom a facilitátorom, zaujíma ho rola komunity a rituálu v živote ľudí 21. storočia. Praktizuje the Art of Hosting - prístup k sprevádzaniu ľudí ukotvený v tom, že sme komplexné a rozmanité bytosti. Taktiež sa školí v praktikách podporujúcich prežívanie bezpečného priestoru, komunity a spolutvorby ako Microsolidarity, Liberating Structures a iných.

Renata Hazáková

Je zakladateľkou slovenskej značky DUŠA MOJA, ktorá spája všetko tvorivé, čo vychádza z jej duše. Srdcom a dušou je umelkyňa, fotografka, lektorka liečby umením, sprievodkyňa, milovníčka prírody, ktorej životné poslanie súvisí s komunikáciou a umením. Prináša svetu, ľuďom a ich dušiam krásu v rôznych podobách: cez tvorivé a sebarozvojové workshopy, arteterapiu, fotografiu, umelecké predmety, šperky z medi a tiež i cez krásu slova. V Prievidzi má malý ateliér, kde tvorí a v spolupráci s nadšencami pre umenie a krásu prináša aj do Prievidze rôznorodé aktivity, nielen pre dušu, za ktorými by ľudia inak museli cestovať. Pri Renatkinom dome v prírode stojí od minulého roku jedno úžasné

indiánske červené teepee, kde sa môžu diať a občas naozaj i dejú zázraky.

Michaela Tišková

Miška vyštudovala masmediálnu komunikáciu a svoj hlas s láskou používa ako pracovný nástroj takmer na dennej báze či už ako moderátorka, voiceover-istka alebo ako produkčná. Roky sa pohybuje v kultúrnej sfére, keď zrazu prišiel veľký bod zlomu a zavialo ju to aj k ceremoniálnemu kakau, odkiaľ už nebolo cesty späť . Je to celoživotná vyznávačka a labužníčka kvalitného gastra a surovín. Jej chuťové poháriky hrajú sťaby celý symfonický orchester, keď pocíti, že kuchár miluje svoju prácu a jedlo povýšil na umelecký zážitok. A tak vníma i pristupuje ku kakau. Ako k láske, umeleckému dielu. Ako k lieku, ktorý dokáže vyliečiť dušu a pobozkať boliestky, ako k hudbe, ktorú cítiš na jazyku. Učí ľudí čo ceremoniálne kakao je a prečo im zmení život. Naprieč Slovenskom vytvára skrze Ducha kakaa pomyselnú "rodinu otvorených sŕdc". Stačí ochutnať ňou pripravené kakao a pocítiť, ako je v chuti zhmotnené všetko, o čom vyššie píše.

PRAKTICKÉ INFO

Kedy: Sobota, 24/2/24, od 11:00 do cca 20:00 (15:00 - 16:00 prestávka)

Kde: Šípkové Majer (dedinka pri meste Vrbové, informácie ako sa k nám dostať pošlem všetkým potvrdeným účastníkom)

Cena do 29.1. ~ 95 Eur od 30.1. ~ 120 Eur

V cene je zahrnutá kakaová ceremónia, materiál na tvorenie, občerstvenie aj lahodná vegan večera.Ak cítite volanie a mali by byť jedinou prekážkou vašej účasti financie, ozvite sa. Určite sa dohodneme.

Počet miest je obmedzený a je potrebné si to svoje rezervovať vopred prostredníctvom formuláru:

https://forms.gle/qBtaFudMqAHgzvfn6

Na jeho konci nájdete číslo účtu, na ktoré je potrebné poslať 𝐳𝐚́𝐥𝐨𝐡𝐮 𝐯𝐨 𝐯𝐲́𝐬̌𝐤𝐞 𝟓𝟎 𝐞𝐮𝐫. Záloha je nevratná (s výnimkou zrušenia akcie z mojej strany). Je však možné nájsť si náhradníka a dať mi vedieť.

Rezervácia miesta je platná až po uhradení zálohy. V prípade, že prichádzate z ďaleka, môžete v priestore prespať za dobrovoľný príspevok. Pred workshopom dostanú všetci potvrdený účastníci e-mail s bližšími informáciami.

Tešíme sa na spoločný výživný čas.

Zdieľať

bottom of page