Pozitíva  jógy smiechu

1. Jóga smiechu v priebehu niekoľkých minút zmení a zjasní našu náladu a náš deň

Vylučovaním endorfínu a dopamínu počas smiatia sa dostávame za veľmi krátky čas do pozitívnej nálady. Problémy, ktoré sa ešte pred niekoľkými minútami zdali ako nezdolateľné, môžeme brať s nadhľadom a pozrieť sa na ne z inej prespektívy.            S dobrou náladou sa nám kráča životom ľahšie.  Či už v súkromí, v práci alebo             v sociálnom živote - pozitívne naladenie je pre nás v každej tejto oblasti  dôležité. 

2. Jóga smiechu redukuje stres a posilňuje imunitný systém 

Keď úroveň stresu klesá, posilňuje sa imunitný systém. Naše zdravie sa zlepšuje a sme menej chorí.  Jóga smiechu podporuje zdravie,  ak sa smejeme skôr vyzdravieme. 

3. Jóga smiechu zvyšuje obsah kyslíka v tele a v mozgu

Aby náš mozog optimálne funogoval, potrebuje dostatočne veľa kyslíka. S jógou smiechu sa objem kyslíka zvyšuje a tým sa zvyšuje aj výkon nášho mozgu ako aj všetkých našich telesných funkcií. Cítime sa oveľa viac nabití energiou, motivovanejší a zvládame oveľa viac ako zvyčajne. 

4. Jóga smiechu nám pomáha nadväzovať sociálne kontakty

Byť obklopený šťastnými a umiatymi ľuďmi - to všetci milujeme.  Nikto nechce tráviť svoj čas v spoločnosti negatívne naladených ľudí. Keď praktizujeme pravidelne jógu smiechu, náš výraz tváre sa rozjasní a pôsobíme vyrovnanejšie a oddýchnutejšie. To vedie k tomu, že nadväzujeme ľahšie kontakty a cítime sa šťastnejší a vyrovnanejší. 

5. S jógou smiechu rozvíjame pozitívny prístup 

Je ľahké smiať sa, keď je všetko v poriadku. Náš život sa ale vyznačuje vzostupmi          a pádmi a nie vždy je nám do smiechu. Kto pravidelne cvičí  jógu smiechu, naučí sa pristupovať k životu aj v ťažkých časoch pozitívne. Ľahšie si vytvárame stratégie riešení a s ťažkosťami dokážeme  oveľa lepšie zaobchádzať.   


 • Jóga smiechu pôsobí veľmi pozitívne na naše sebavedomie
 • Naše tvárové svaly pracujú a sú prekrvené viac ako zvyčajne, čo spôsobuje, že vyzeráme výborne 
 • Jóga smiechu posiľuje našu hlasovú melódiu  
 • Počas jógy smiechu sa vylučujú hormóny šťastia a neurotransmitery čo má za následok uvoľnenie a pocity šťastia  
 • Zdravý a uvoľnený postoj k životu 
 • Jóga smiechu oslobodzuje naše telo od stresu a čistí naše hlavy
 • Typický nedostatok kyslíka, ktorý pociťujeme zvyčajne počas stresových situácií sa vyrovnáva 
 • Naše vyžarovanie stúpa a zviditeľňuje sa naša charizma
 • Smiech zvyšuje množstvo T-lymfocytov, ktoré v organizme pôsobia ako prirodzená obrana proti vírusom, hladiny imunoglobulínov A, G a M sa zvyšujú, čím pomáhajú v boji proti infekcii. Takže čím viac sa smejeme, tým imúnnejší proti chorobám sme. 

  Tým, že sa smejeme, pomáhame aj kardiovaskulárnemu systému. Smiechom sa znižuje krvný tlak, zlepšuje sa pamäť a cibria kognitívne funkcie.

  Smejme sa čo najčastejšie, je to zdravé


www.dusamoja.sk